Με κεντρικό μήνυμα «Γίνε ή αλλαγή: Όλοι μαζί για ένα καλύτερο διαδίκτυο» εορτάστηκε φέτος για 14η συνεχόμενη χρονιά σε πάνω από 160 χώρες στον κόσμο η Ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου που διοργανώνεται κάθε χρόνο από το δίκτυο INSAFE/INHOPE με την υποστήριξη της Κομισιόν, με σκοπό να προωθήσει την ασφαλή και θετική χρήση της ψηφιακής τεχνολογίας, ιδιαίτερα ανάμεσα σε παιδιά και νέους ανθρώπους.

Την ευθύνη οργάνωσης του εορτασμού στη χώρα μας είχε το Ελληνικό Κέντρο Ασφαλούς Διαδικτύου του Ιδρύματος Τεχνολογίας και Έρευνας .

Είμαστε στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσουμε ότι οι παρακάτω μαθητές, συμμετείχαν  σε δυο διαγωνισμούς, που οργανώθηκαν από το Ελληνικό Κέντρο Ασφαλούς Διαδικτύου με θέμα: 1) «Εκπαιδεύοντας τον παππού στο Διαδίκτυο» και «Δυνατότητες και προοπτικές του επαγγέλματος που θέλω να ακολουθήσω ή των επαγγελμάτων των γονιών μου μέσα από το διαδίκτυο».

Έπαινο για τη συμμετοχή τους πήραν οι παρακάτω μαθητές:

• Παναγιώτης Μαργαρίτης Κατσαρός  - Α΄τάξη

• Δημήτριος Μπαλκούρας -   Β΄ τάξη

• Κωνσταντίνα Σκληρού -  Β΄ τάξη

• Μαρία Ελένη Σκληρού -  Β΄ τάξη

• Σοφία Τριανταφυλλίδη - Β΄ τάξη

• Κωνσταντίνα Μαρία Χουλιάρα -  Β΄ τάξη

Εδώ μπορείτε να δείτε τις εργασίες των μαθητών του σχολείου μας:http://saferinternet4kids.gr/apotelesmata/

Συγχαίρουμε θερμά τους μαθητές για την προσπάθειά τους και τους ευχόμαστε πάντα να προοδεύουν στη ζωή τους.